Miesięcznik Tenis
Strona główna ->Wydarzenia

Wydarzenia z życia miesięcznika "Tenis"

2005-09-03,04

BABA CUP

Już po raz trzeci odbył się deblowy turniej tenisowy kobiet BABA CUP. Tym razem 180 pań, tenisistek - amatorek gościło we Wrocławiu, na kortach AZS-u Środowisko, położonych tuż przy Hotelu GEM.

Podczas otwarcia było luźno i kolorowo...

BABA CUP

Triumfatorki Baba Cup'2005 - Maria Dłużyk i Małgorzata Grzybek z Poznania

Co jest wyjątkowego w turnieju Baba Cup? Czym różni się od innych imprez amatorskich?

(Barbra Kowalska pomysłodawczyni i organizatorka Baba Cup)

-Największym atutem Baba Cup jest jego bardzo osobisty, przyjacielski charakter. Ważną częścią turnieju jest weryfikacja zawodniczek. To idealny moment na poznanie się lub przypomnienie z poprzednich immprez. Ten pierwszy kontakt jest niezwykle ważny, ponieważ wytwarza się wtedy więź między organizatorami i graczami. Baba Cup to powitania w holu hotelowym, wysyłanie kuriera po panie błądzące na drodze dojazdowej. Pragnę by było to święto babskiego amatorskiego tenisa, radość z bycia razem, oczywiście nie zapominając o regułach i zasadach tenisowych. Podam przykład. Pewna pani spóźniła się na mecz, ponieważ jej córka właśnie tego dnia rodziła w szpitalu. Jej partnerka deblowa musiała oddać mecz walkowerem, ale przeciwniczki wycofały się z decyzji o wygranej walkowerem i pojedynek się odbył. Uważam, że takie rozwiązanie sprawy na innych turniejach byłoby niewskazane, ale na Baba Cup wręcz przeciwnie. Przecież rodzi się albo nowa gwiazda tenisa, albo "Babka Cupka". Chciałabym, aby na tym turnieju drobne niedociągnięcia były naprawiane natychmiast. Tak jak to stało się z grupą dziewczyn grających, z nieprzewidzianych przyczyn, do późna wieczorem. Nazwano je "Nocnymi Markami" i rozlosowano wśród nich specjalne nagrody. Przedłużenie ceremonii otwarcia, spowodowane spontanicznymi występami tanecznymi zawodniczek, okrzykami, hasłami, na innych turniejach nie mogło by się zdarzyć. Ale na Baba Cup mamy taką niepisaną zasadę: nie przerywaj zabawy, gdy bawią się Baby!

2005-04-29

J&S CUP

Miesiecznik TENIS jest zawsze tam gdzie odbywaja sie turnieje tenisowe i skrupulatnie dokumentuje wszystkie wydarzenia. Na turnieju J&S CUP mielismy swoje stoisko na którym mozna bylo nabyc nowy numer gazety oraz kalendarze i plakaty Marty Domachowskiej. Ponizej przedstawiamy kilka fotek

Marta Domachowska była częstym gościem na stoisku "TENISA", co wzbudzało duże zainteresowanie publiczności.

J&S CUP Stoisko

Naszym gościem na stoisku była Wiera Zwonariewa

J&S CUP Stoisko

Marta Domachowska rozdająca autografy na stoisku J&S

Marta Domachowska podpisująca plakaty i kalendarze na stoisku "TENISA", pomaga jej siostra Magda

2005-04-09

Tenisowy Turniej Gwiazd

Redakcja miesięcznika TENIS była sponsorem medialnym Tenisowego Turnieju Gwiazd im. Krzysztofa Chamca na kortach Warszawianki. W turnieju tym brali udział aktorzy, sportowcy, biznesmeni i politycy. Turniej zakończył się zwycięstwem Urszuli Dudziak oraz Dariusza Lewandowskiego.

Turniej Gwiazd

zawodnicy zmęczeni ale zadowoleni ze swojej postawy na korcie

Turniej Gwiazdo

zwycięska para tenisowa, Urszula Dudziak i Dariusz Lewandowski

Urszula Dudziak i Dariusz Lewandowski w objęciach pomysłodawcy turnieju Laury Łącz

zwyciężcy turnieju z nagrodami

[Strona główna] [Redakcja] [Poprzednie numery] [Sportowcy] [Reklama] [Prenumerata] [Wydarzenia]